Turbosound TS-12W350/8W Bashögtalare / subwoofer
1/5
Produktkod: 990966
Som ny
1/5
Produktkod: 990966
Som ny
I lager för webbutik 1 stycke
Bashögtalare / subwoofer Turbosound TS-12W350/8W Bashögtalare / subwoofer (Som ny)
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz...
Powerful PA speaker systems call for Turbosound drivers, which are designed to bring out the best audio performance no matter the genre or application. The 12” TS-12W350/8W low frequency driver provides tight and punchy bass performance and handles up to 1,400 Watts of peak output (350 Watts RMS), with a frequency range that extends from 51 Hz to 3 kHz. The die-cast aluminium frame is extremely rigid and light in weight, making it ideal for use as a replacement driver – or for deployment in custom-engineered multi-way PA enclosures.
Användning
Typ
PA
Egenskaper
Bashögtalare
12"
Impedans
8 Ohm
Frekvensområde
61 Hz - 3 kHz
Akustik
Effekt RMS
350 W
Ljudtrycksnivå (SPL)
95 dB
Dimensioner och vikt
Diameter (tum)
12
Diameter
12"